meeting-10012020

 

PRIX CALLISTA BIZOUX

starttijd: 18.30 uur
afstand: 2.600 meter
soort start: autostart
dotering: €. 5.000,--
soort selectieproef: premium
common pool: ja
challenge: TF Bronze Challenge

 

 De paarden van deze selectieproef

NrPaardRijderBelastbaar bedragRecord
1Falco du FiefR. Bakker1.6601.16,1
2El GrecoT.H. Kooyman2.9801.17,3
3Ennis StoneM.F. Rothengatter3.7501.15,0
4Golden EvasionH. Ebbinge3.8201.15,7
5Flo's BluesR.L. Pools4.2601.16,0
6Eh Petit des VentsR. Wester5.7101.17,8
7Free VictoryM. Brouwer6.9201.20,9
8Edmond des MaresG. de Jong7.8001.20,1
9Divine du ParcT. Bos9.2101.16,9
10Genius JosselynJ. van Rijn9.2201.15,7
11Flying JetD. Brouwer11.5301.15,2
12Flupke Pan TFG. Celis12.2461.15,3
13Earthquake BellayA. de Wrede13.9401.17,0
14Etat d'EspritMw. A. Lehmann14.4301.15,8

 

 De tips van onze expert Hans Sinnige

De eerste koers is meteen de moeilijkste van de dag. El Greco won zijn laatste start en zal weer tot de kanshebbers behoren, maar de tegenstand lijkt nu in de breedte sterker dan toen. Heel voorzichtig kiezen we de Belgische gast Flupke Pan als favoriet. Hij won midden november in Kuurne, was daarna in een goede tijd zesde op Maure de Bretagne en de laatste keer in Mons in sterk gezelschap was hij niet ver achter de eerste twee paarden derde. Hij treft het nu veel lichter dan in die laatste twee starts, de vorm is bovendien stijgende.

Ennis Stone bleek de laatste keer sterk verbeterd, heeft een mooi startnummer en kan ook zomaar winnen. Eh Petit de Vents won de voorlaatste keer in Mons ondanks startnummer 15 in een hoge 1.15 over de afstand met een straat, maar werd achteraf uitgeschakeld wegens de gangen. De laatste keer lukte de sportieve revanche nog niet, maar de klasse en snelheid is er.

Genius Josselyn won zondag in Gelsenkirchen. Hij oogde onderweg nog wat groen, maar eenmaal in de rechte lijn ontwikkelde hij genoeg speed om te winnen. Golden Evasion liep in de zomer viermaal op rij in Cagnes en was daar ondermeer tweede over 2150 meter. Ze heeft een pauze gehad en maakt haar rentree op haar thuisbaan. Flying Jet komt uit de stal van Luc Roelens en dan passen we altijd op, want hij gaat alleen met kanspaarden op reis. Flying Jet won in 19 starts nog nooit, was wel eenmaal tweede en tweemaal derde op Franse bodem. Beide keren liep hij, net als vandaag, zonder ijzers. Dat deed hij onlangs bij de rentree in Mons niet. Om die reden houden we hem nu extra in de gaten.

Falco du Fief is een aanwinst, maar staat zwaar. “Hij heeft lucht genoeg en liep beide keren 1.16. In zijn eerste start moest hij tegen paarden met een halve ton winsom en de laatste keer liep hij netjes in een gewone koers op de eigen winsom. Plek vier of vijf lijkt realistisch”, aldus trainer Appie Bosscha.

1:   12 - Flupke Pan
2:   3 - Ennis Stone
3:   6 - Eh Petit des Vents

Outsider(s):   2 - El Greco, 10 - Genius Josselyn, 4 - Golden Evasion

 

 De resultaten van deze selectieproef

De uitslag van deze koers in cijfers:   3 / 7 / 2 / 11

 

3

Ennis Stone

Michel Rothengatter

1.17,3

vader: Rieussec
moeder: Quidyle des Angles
trainer: M.F. Rothengatter
eigenaar: Stal Barca
fokker: gefokt in Frankrijk
kilometertijd: 1.17,3
prijzengeld: €. 2.500,--
cote winnend: €. 3,20

 

7
Free Victory
M. Brouwer
1.18,0
€. 1.100,--
66,20
2
El Greco
T.H. Kooyman
1.18,2
€. 650,--
11,50
11
Flying Jet
D. Brouwer
1.18,2
€. 300,--
11,40