meeting-17122021

 

PRIX NDR.NL

starttijd: 17.05 uur
afstand: 2.100 meter
soort start: autostart
dotering: €. 2.200,--
soort koersproef: non premium
common pool: ja
challenge: Merwestaal Talent Challenge

 

 De paarden van deze koersproef

NrPaardRijderBelastbaar bedragRecord
1Lady DayM. Hauber0
2LeBron BokoD.P. Tesselaar0
3Incroyable Muse TFR.T. de Vlieger01.20,6
4Cassiopea FontH. Ebbinge01.19,0
5Idem de VauvilleT.H. Kooyman4201.18,0
6Kumanu FortunaW.H.M. van der Mespel5101.18,0
7Take offM. Brouwer6001.18,0
8Luigi il MagoJ.T.S. Dekker8001.18,0
9Joris CharismaJ.H. Mieras8701.16,6
10Juist WellM. Arickx9201.17,2
11Kelly BeuckenswijkR. Bakker1.0051.16,4
12Kingsley StarN. Jongejans1.1451.16,6
13Lovely ArcticMw. C.D. Aalbers1.1851.15,9

 

 De tips van onze expert Hans Sinnige

Onze beide favorieten voor de winst waren beide maandenlang uit beeld. LeBron Boko liep half mei een kwalificatie en werd toen tweede achter Luuk Schermer, hij ging meteen daarna aan de kant. “LeBron is een klassepaard. We hebben hem de tijd gegeven, als Zweed komen de klassiekers voor hem pas volgend jaar. Vorige week heb ik hem mee gehad naar de baan en hij ging heel goed”, aldus Dion Tesselaar.

Cassiopea Font liep eenmaal, eveneens in mei, en ging toen op rust. “Ze had nog wat tijd nodig. Vorige week is ze mee geweest naar de baan, toen liep ze op een zeker zachte baan waarop toptijden niet mogelijk waren een laatste kilometer in 1.14. Dat was goed. Ik schat dat ze op een normale baan een tijd van 1.17 of net daaronder over de afstand aan moet kunnen”, meldt Jeroen Engwerda desgevraagd.

Van de paarden die de laatste tijd actief waren beviel Take off de laatste keer. Hij maakte de koers beter af dan de voorgaande keer, toen hij in de slotmeters met een tweede plek voor ogen de draf verloor. Kumanu Fortuna keert terug van rust, ze liet in juni genoeg snelheid zien. Kelly Beuckenswyk beviel de laatste keer na een zuinige koers. Joris Charisma begon de laatste keer met een startfout, wat hij zonder fouten kan lopen zagen we eind augustus.

Lady Day debuteert. In de proef kwam ze na een eerste 1500 meter hoog in de 1.16 in 1.20 thuis. Ze plaatste toen in de laatste bocht haar aanval en won die proef.

1:   2 - LeBron Boko
2:   4 - Cassiopea Font
3:   7 - Take off

Outsider(s):   6 - Kumanu Fortuna, 11 - Kelly Beuckensyk, 9 - Joris Charisma

 

 De resultaten van deze koers

De uitslag van deze koers in cijfers:   2 / 7 / 8 / 4

 

2

LeBron Boko

Dion Tesselaar

1.16,7

vader: Ready Cash
moeder: Staro Almighty
trainer: D.P. Tesselaar
eigenaar: Carpe Diem Stables
fokker: gefokt in Zweden
kilometertijd: 1.16,7
prijzengeld: €. 1.000,--
cote winnend: €. 1,50

 

7
Take off
M. Brouwer
1.16,9
€. 400,--
13,50
8
Luigi Il Mago
J.T.S. Brouwer
1.17,0
€. 200,--
16,00
4
Cassiopea Font
H. Ebbinge
1.17,1
€. 150,--
7,10