meeting-10072020

 

PRIX BIRD PARKER

starttijd: 19.45 uur
afstand: 2.100 meter
soort start: autostart
dotering: €. 2.200,--
soort selectieproef: non premium
common pool: ja
challenge: Merwestaal Talent Challenge

 

 De paarden van deze selectieproef

NrPaardRijderBelastbaar bedragRecord
1King of SteelD.P. Tesselaar0
2GerbenT.H. Kooyman0
3DuolottatalkinJ.D. ter Borgh0
4Kentucky RiverH. Ebbinge0
5Deon WM.F. Rothengatter0
6KasperR.L. Pools381.34,7
7Fasol Lasido PrimoJ.T.S. Dekker2001.19,1
8Pergamon SS. Schoonhoven2601.16,6
9Ken BullN. Jongejans2801.17,7
10Kane BeuckenswijkJ. van Rijn5001.17,1
11Kirby StarlakeR.T. de Vlieger6501.16,6

 

 De tips van onze expert Hans Sinnige

Kane Beuckenswyk won bij zijn debuut in Monchengladbach makkelijk, hij maakte het verschil op het einde met een laatste 500 meter in 1.12. Eerder zei zijn trainer in de Stabletour ‘dat hij mogelijk zelfs zijn broer Heres zal gaan overtreffen’. Ook Kirby Starlake won zijn laatste start, hij deed dat in Gelsenkirchen waar hij met een laatste 500 meter in 1.12,6 net op tijd was om de koploper op de streep terug te pakken.

Dit tweetal zou het aan de stok kunnen krijgen met King of Steel, die gezien zijn laatste kwalificatie waarin hij eindelijk eens niet sprong en met alles over binnen kwam makkelijk 1.16 over de afstand kan lopen. Helaas mislukte zijn debuut op Duindigt door een vroege fout. Niet voor niets hebben we de foto onder deze koers gezet waarop te zien is hoe hij, niet gevraagd, makkelijk meeliep in het tempo van de geplaatste paarden. Gerben was op 18 juni in de kwalificatie in Wolvega foutief in de slotronde, hij liep toen op een voet van 1.18 over de afstand. In vrijwel dezelfde tijd won hij vorige week de proef in Gelsenkirchen, waar hij opvallend genoeg voor dravers van Jeroen Engwerda en Michael Nimczyk bleef.

Duolottatalkin was tweede in de proef waarin Gerben sprong, hij finishte ruim achter Kentucky River die diezelfde proef won. Hij ging toen van kop af en liep de laatste 500 meter in 1.17,8. Deon W sprong vorige week in de eerste bocht. In de proef liep hij na een snelle start wel heel goed. Pergamon S wordt voorbereid op de Duitse klassiekers. Hij werd de laatste keer in een koers waarin de laatste kilometer in de 1.12 ging net geklopt voor het derde geld. Ken Bull is eveneens een Duitse Derbyhoop. Hij zit nog in het leerproces maar heeft talent.

1:   10 - Kane Beuckenswyk
2:   1 - King of Steel
3:   11 - Kirby Starlake

Outsider(s):   4 - Kentucky River, 8 - Pergamon S, 5 - Deon W

 

 De resultaten van deze selectieproef

De uitslag van deze koers in cijfers:   4 / 10 / 3 / 2

 

4

Kentucky River

Rick Ebbinge

1.15,8

vader: Muscle Mass
moeder: Zamora River
trainer: J.W.M. Engwerda
eigenaar: A. van Schie
fokker: A. van Schie
kilometertijd: 1.15,8
prijzengeld: €. 1.000,--
cote winnend: €. 4,70

 

10
Kane Beuckenswijk
J. van Rijn
1.16,0
€. 400,--
3,50
3
Duolottatalkin
J.D. ter Borgh
1.16,1
€. 200,--
72,30
2
Gerben
T.H. Kooyman
1.16,4
€. 150,--
22,00